MaCePoštolka obecná (Falco tinnunculus) - hnízdní budka, Třeboň, webkamera


Mini log:
18.6.2015 - Ukončen přenos, již zde není nic k vidění :-). Počet návštěv byl letos 5250 a maximální počet současně sledujících 25.
15.6.2015 - Vypadá to, že obě mladé poštolky již vylétly z hnízda.
30.5.2015 - Dnes je další smutný den. Naše naděje že samička sedí na druhé snůšce se nepotvrdila. Druhá budka zeje prázdnotou. Samička zřejmě někde uhynula.
Druhou špatnou zprávou je, že jedno mladé vypadlo z hnízda. Zůstavají tedy poslední dvě poštolky. Letošek je zatím nejsmutnějším rokem, co vysláme.
22.5.2015
Z "humanitárních" důvodů jsme pozastavili vysílání. V noci uhynula čtyři mláďata. Samec sice celý předchozí den nosil do hnízda
dostatek potravy, ale mladé moc nekrmil - spoléhal zřejmě na samici, která zde ale nebyla. Větší mláďata si dokázala hraboše natrhat, menší bohužel nikoliv.
V noci navíc nechal mladé o samotě a nezahříval je. Jelikož je ale menší než samice, tak stejně dokáže "zasednout" méně mladých.
22.5. ráno samec pochopil situaci a zbylá mláďata začal intenzivně krmit a zahřívat. Co se stalo se samičkou zatím nevíme, doufáme ale, že sedí na druhém hnízdě.
Zbylá tři mláďata vypadají zdravá a silná, již cestují po budce kam je libo. Pokud je zrovna nevidíte, jsou pravděpodobně nastrkaná v rohu pod kamerou.
Když jsme před třemi lety poprvé "vysílali poštolky", domluvili jsme se, že nebudeme do hnízdění pokud možno zasahovat. Letos to bylo těžké.
Musíme si vždy připomenout, že možnost hnízdění sledovat nám nedává právo ovlivňovat tento přirozený proces.
Doufáme, že to byla letos poslední katastrofa a že ještě bude na co koukat.

21.5.2015 - Všech sedm mladých se má k světu a rostou.
Samička se ukázala naposledy dnes ráno, od té doby se o mladé stará jenom samec. Hlodavci je ale zásobuje zdatně.
A mladé poštolky si již umí hraboše sami naporcovat, některé je dokonce zkoušejí polykat celé.
Přesto že máme o osud rodinky trochu strach, rozhodli jsme se nechat situaci volný průběh. Pokusíme se najít vysvětlení dané situace (zmizení samičky).
9.5.2015 - Vylíhlo se první mládě. Poštolky jej zatím nechtějí moc ukazovat...
24.4.2015 - Poštolky sedí na 7-mi vejcích.
11.4.2015 - Zprovozněno vysílání videa. Poštolky sedí na 5-ti vejcích, první bylo sneseno přibližně před týdnem.


Archiv 2014
Archiv 2013
Archiv 2012